Autor: Saša Bačić, Luka Županović, 14. 3. 2012.

Europski dom Zagreb u školskoj godini 2011./2012. osamnaesti put   organizira natjecanje Europa u školi na razini  Republike Hrvatske uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa RH.

Europska komisija proglasila  je  2012. Europskom godinom aktivnog starenja i međugeneracijske solidarnosti.
Moto za natjecanje je: Europa: moja – tvoja – naša budućnost!  Cilj je pronaći zajedničke projekte za mlade i starije osobe u kojima će zajedno planirati održivi razvoj okoliša i budućnost planeta.

Na ovogodišnjem natječaju Europa u školi sudjelovalo je pet učenika iz naše škole. Pisali su literni rad na zadanu temu Što je najvrednije što sam naučio/la od svoje bake i djeda! Oni su: Larisa Šimunić iz 7. b razreda ( mentorica: Vlatka Crnković),  Luka Županović, Petra Peloza i Katja Knežević iz 6.a razreda i Stella Hrvatin iz 6.c razreda (mentorica: Milana Međimorec). Njihove radove objavljujemo u cijelosti.

Na državnu razinu upućena su dva rada iz naše škole, a to su: Djed lavljeg srca, rad Katje Knežević i Baštinio sam ljubav, rad Luke Županovića.  Čestitamo vrijednim i nadarenim učenicima i držimo im palčeve da dođu do najuspješnijih u Državi.