Učenička zadruga VIVO

UČENIČKA ZADRUGA VIVO NA OPATIJSKOM DJEČJEM VIKENDU

Autor: Marta Blašković Randelj, 10. 10. 2023. 14:53

Koordinacijski odbor programa “Grad Opatija Prijatelj djece” u suradnji s partnerima Festivalom Opatija, Društvom “Naša djeca” Opatija, Dječjim vrtićem “Opatija”, OŠ “Rikard Katalinić Jeretov” Opatija, Klubom za sportsku rekreaciju Gorovo i agencijom Omnes, pripremio je tri dana za pamćenje, a sve je započelo u petak, 6. listopada kroz program “Kad narastem bit ću…”.

UZ VIVO na 35. smotri učeničkih zadruga RH

Autor: Ivana Uremović Gašić, 9. 10. 2023. 10:09

Festival učeničke kreativnosti prezentirao je najbolje u učeničkom zadrugarstvu u protekloj školskoj godini. Smotra je održana u Poreču, od 26. do 29. rujna. Predstavilo se  60 najbolje rangiranih učeničkih zadruga na županijskim smotrama. Učenici  Luca Galjanić i Gašpar Gašić, polaznici izvannastavne aktivnosti projekt Dragocjena plastika, koju vodi učiteljica Ivana Uremović Gašić predstavili su UZ Vivo. Dva su dana proveli poduzetno ,uređivali su i predstavljali zainteresiranim naš izložbeni prostor i proizvode, prikupljali su iskustva i ideje obilazeći 700 kvadrata izložbenog prostora, sudjelovali u kreativnim i tehničkim radionicama te demonstrirali izradu našeg proizvoda Vivo čaja pred članicama Državnog povjerenstva. Naši su učenici imali priliku razgovarati na engleskom i njemačkom te prodati proizvode, družiti se sa zadrugarima i uživati u morskom ambijentu. Državno povjerenstvo je pohvalilo naše predstavnike ali i napomenulo da prenesemo pohvale i svim zadrugarima i voditeljima sekcija te čestitalo na radu i uspjehu.

Prvo sudjelovanje okrunili smo i titulom za  Najproizvod 35. smotre UZ RH koji je prijavilo 25 učeničkih zadruga dok ih je 7 izabrano.

NAJPROIZVODI 35. SMOTRE UZ RH:

UZ Ludrum, OŠ S.S. Kranjčevića, Lovreć / Lopar – set nakita

UZ Ban, SŠ ban Josip Jelačić, Zaprešić / Kinč nije kič – keramički nakit inspiriran kinčem

UZ Zlatne ruke, OŠ Blage Zadre, Vukovar / Narukvica od kože

UZ Omorika, OŠ dr. Josipa Pančića, Bribir / Etno – torba

UZ Lavanda i ruzmarin, OŠ Jesenice, Dugi rat / Poljičanka – etno torba s utisnutim uzorkom jeseničke pregače

UZ Bosut, OŠ Ivan Kozarac, Nijemci / Svijetleća kutija (Lightbox)

UZ Vivo, OŠ Rikard Katalinić Jeretov, Opatija / Vivo čaj

ZADRUGA VIVO NA UČKARSKOM SAJMU!

Autor: Sanja Albaneže, 11. 9. 2023. 16:04

I ove su godine učenici OŠ “Rikard Katalinić Jeretov”, PŠ Ičići i Veprinac, uz pratnju učiteljica Marine Mavrinac Matulja i Sanje Albaneže, u nedjelju 3.rujna sudjelovali na Učkarskom sajmu na Poklonu. Učkarski sajam promiče tradicijsku kulturu Istre i Kvarnera te pruža podršku lokalnim proizvođačima. Naši su učenici sudjelovali u kulturno-umjetničkom programu, te predstavili učeničke uratke i proizvode školske zadruge VIVO na prodajnom štandu.

LJETOPIS ZADRUGE

Autor: Marta Blašković Randelj, 1. 9. 2023. 10:00

Ovdje možete pronaći ljetopis naše učeničke zadruge.

KLIK na LJETOPIS