> Nastava
Vijesti iz nastave

EUROPSKI TJEDAN KRETANJA

Autor: Saša Bačić, 6. 10. 2009.

EUROPSKI TJEDAN KRETANJA

16.-22.RUJNA

Europski tjedan kretanja u sklopu kampanje „U gradu, bez mog automobila!¨ obilježava se svake godine od 16.do 22. rujna te pruža mogućnost gradovima da promoviraju održive načine kretanja.

Cilj akcije je potaknuti svijest građana o potrebama promjene načina kretanja u urbanim sredinama, a posebice smanjivanju načina korištenja automobila u svakodnevnom životu.

Dan 22. rujna proglašen je „Danom bez automobila“ a, glavni je cilj toga dana jačanje svijesti javnosti o ozbiljnosti onečišćenja izazvanog nepromišljenom uporabom automobila u gradovima i naglasak na povratak pješaka, biciklista i javnog prijevoza u središte grada. Ovogodišnja tema obiježavanja Europskog tjedna kretanja je „Za bolju klimu u gradovima!“

čime se želi upozoriti na goruće probleme koje stvaraju automobili u gradovima, kao što su onečišćenje zraka, pojačana buka i prometna zagušenost.

REZUTATI NATJECANJA IZMEĐU  7. I 8. RAZREDA:

dječaci

1.mjesto-DINO DELIBEGOVIĆ 8C

2.mjesto–DINO FRLAN  8C

3.mjesto-FRANCO UNI 8B

djevojčice

1.mjesto-TINA BLAŽEVIĆ  8C

2.mjestp-KRISTINA ŽIGULIĆ  7B

3 mjesto-ANA TANCABEL 8A

REZUTATI NATJECANJA IZMEĐU 5. I 6. RAZREDA:

dječaci

1 mjesto-MATEJ SUŠANJ 6B