Stranice Školskog sportskog društva (ŠSD)

Vijesti iz sportskog života škole

OBILJEŽAVANJE 7. OPATIJSKOG SPORTSKOG DANA OVE SE GODINE ZBOG POSEBNIH OKOLNOSTI UVJETOVANIH KORONAVIRUSOM ODRŽAVA U VIRTUALNOM OKRUŽENJU.

Autor: Marijana Mavić, 10. 9. 2020.

Obilježavanje Opatijskog sportskog dana pod motom „Reci DA sportu u Opatiji“  i Hrvatskog olimpijskog dana održava se već sedmu godinu zaredom u organizaciji Sportskog saveza grada Opatije, s ciljem edukacije i informiranja djece, mladih i građana o dobrobiti sporta i rekreacije te upoznavanja javnosti s lokalnom sportskom zajednicom, uz pomoć Osnovne škole „R. K. Jeretov“, Društva „Naša djeca“, Kluba za športsku rekreaciju „Gorovo“ i Dječjeg vrtića „Opatija, a pod pokroviteljstvom Grada Opatije i Zajednice sportova PGŽ-a. Ova je manifestacija dio Kurikuluma Osnovne škole „R. K. Jeretov“ te je tijekom proteklih godina kroz aktivnosti održane u Sportskoj dvorani prošlo preko 4 tisuće učenika, a više od 50 opatijskih udruga predstavilo je sportske i druge aktivnosti za djecu.

Na web stranicama i društvenim mrežama Sportskog saveza, škole, vrtića i Društva „Naša djeca“ može se pogledati video-retrospektiva s fotografijama svih dosadašnjih obilježavanja Opatijskog sportskog dana, od 2014. do 2020. godine https://bit.ly/3m3wLeU

Učenici nižih razreda u suradnji s Društvom „Naša djeca“ Opatija poslati će poruke o važnosti sporta, a polaznici Dječjeg vrtića Opatija crtati na temu Moj najdraži sport. Mali sportaši iz opatijskih sportskih klubova fotografijama će zabilježiti kako treniraju, a svi materijali iz škole, vrtića i klubova objavit će se u prigodnom videu o obilježavanju ovogodišnjeg praznika sporta.

U suradnji s HZJZ i dr.sc. Slavenom Krtalićem, kineziologom iz Odjela za prehranu, tjelesnu aktivnost i prevenciju debljine Referentnog centra Ministarstva zdravstva za promicanje zdravlja, Sportski savez je osigurao edukativne plakate „Svakodnevno 10-minutno vježbanje za djecu“ sa slikovnim uputama za razgibavanje u učionicama, a koji su svoje mjesto našli u razredima škole, u sportskom kutku predškolske grupe Dječjeg vrtića i Društvu „Naša djeca“. Za lakšu provedbu aktivnosti pripremljen je i video materijal dostupan na linku https://youtu.be/8M9gsu3lYHc, a vježbe se mogu izvoditi u svakodnevnoj odjeći. Cilj ove aktivnosti je stvaranje zdravih životnih navika i provođenje svakodnevne tjelesne aktivnosti, a nastala je kroz projekt Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo „Živjeti zdravo“ uz bespovratna sredstva Europskog socijalnog fonda.

I ove godine Sportski savez izdao je brošuru „Reci DA Sportu u Opatiji“ koja pruža informacije o opatijskim sportskim klubovima s ciljem približavanja sporta najmlađima i uspostavljanja kvalitetnog kontakta djece i roditelja sa sportom, kao i nekoliko savjeta za roditelje malih sportaša, a može se prolistati na https://bit.ly/2F6b11w