Dječje gradsko vijeće Grada Opatije

SUDJELOVANJE NA SVEČANOM SAVJETOVANJU PROGRAMA "GRADOVI I OPĆINE PRIJATELJI DJECE" U ZAGREBU

Autor: Marijana Mavić, 9. 1. 2023.

5. prosinca 2022. Lejla Sinanović, Fran Rubeša i Lana Golubović na svečanom Savjetovanju programa „Gradovi i općine – prijatelji djece“ predstavili su aktivnu dječju participaciju na lokalnoj, nacionalnoj i europskoj razini kao djeca članovi vijeća različitih lokalnih, nacionalnih i međunarodnih organizacija.

Tema Savjetovanja bila je dječja participacija, a Sanja Škorić, tajnica naše udruge, dopredsjednica Saveza DND-a Hrvatske te voditeljica verificiranog programa „Dječjim sudjelovanjem za svijet po mjeri djeteta“ Saveza DND-a Hrvatske predstavila je u panel raspravi "Sudjelovanje djece u odlučivanju na lokalnoj, regionalnoj i nacionalnoj razini i u školskim aktivnostima.

Sanja Škorić,

tajnica Društva „Naša djeca“ Opatija i dopredsjednica Saveza društava „Naša djeca“ Hrvatske