Dječje gradsko vijeće Grada Opatije

DGV GRADA OPATIJE PRIMILO NAGRADU "EMIL PARAVINA" ZA 2022.

Autor: Marijana Mavić, 9. 1. 2023.

Nagrada za promicanje dječjih prava i dječje participacije!

Za izvanredna postignuća na području promicanja dječjih prava i dječje participacije na lokalnoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini naše DGV Grada Opatije dobilo je nagradu "Emil Paravina" koju dodjeljuje Savez društava "Naša djeca" Hrvatske!

Na Generalnoj skupštini Saveza društava „Naša djeca“ Hrvatske 10. prosinca 2022. nagrada je uručena predstavnicima DGV-a Grada Opatije i njihovoj voditeljici Sanji Škorić, tajnici DND-a Opatija i dopredsjednici Saveza DND-a Hrvatske.

Nagrada "Emil Paravina" dodjeljuje se sa željom da se djecu potiče na aktivno sudjelovanje u životu zajednice, participaciju s odraslima, zagovaranje jednakih prava i mogućnosti.  Na ovaj se način odaje počast pedagogu, humanistu, promicatelju dječjih prava koji je i sam sudjelovao na pisanju UN-ove Konvencije o pravima djeteta i čiji je rad utjecao na dobrobit života tisuće djece i roditelja, našem velikom dr.sc. Emilu Paravini.

Sanja Škorić,

tajnica Društva „Naša djeca“ Opatija i dopredsjednica Saveza društava „Naša djeca“ Hrvatske