Dječje gradsko vijeće Grada Opatije

DJEČJE GRADSKO VIJEĆE

Autor: Marijana Mavić, 22. 10. 2022.

Dječje gradsko vijeće je aktivnost koja omogućava djeci i mladima ostvarivanje dječjih prava te ih potiče na aktivno sudjelovanje u životu Grada Opatije. Dječje gradsko vijeće omogućava djeci slobodno izražavanje mišljenja, iznošenje prijedloga i sudjelovanje u procesu donošenja odluka kojima se podiže kvaliteta života djece u gradu.

Projekt se uspješno provodi od 2001. godine, i to suradnjom između Grada Opatije, Društva Naša djeca Opatija, Osnovne škole Rikard  Katalinić Jeretov Opatija i Osnovne škole Viktora Cara Emina Lovran. Dječje gradsko vijeće Grada Opatije postalo je uzor mnogim dječjim vijećima u Hrvatskoj, ali i u Europi.

“ RUKE  MOJE  RASTU  K  TEBI  SVE  VEĆE, JER  ŽELIM  DATI  I  TEBI  SREĆE“

Dječje gradsko vijeće Grada Opatije svake godine raspisuje Natječaj za dodjelu sredstava Proračuna DGV-a pod nazivom “Ruke moje rastu k tebi sve veće, jer želim dati i tebi sreće”.

TKO  MOŽE  SUDJELOVATI NA NATJEČAJU ?

Na natječaj  programe / akcije / aktivnosti mogu prijaviti :

1. djeca i mladi , uzrasta do 18 godina, s prebivalištem na području Grada Opatije (jedno dijete, grupa djece, razredi , stanovnici nekog naselja i sl ),
  2. udruge čija je djelatnost usmjerena na djecu,
  3. odrasli (roditelji, nastavnici, odgajatelji …)

ZA ŠTO SE MOGU DOBITI SREDSTVA PRORAČUNA DGV-a ?

Sredstva će se dodjeljivati za programe/ akcije / aktivnosti :

1.   namjenjene djeci uzrasta do 15 godina ,

• kojima se podiže kvaliteta života djece,
  • namjenjene grupi od najmanje 20 djece,
  • koje će se provesti najkasnije do kraja tekuće godine,
  • za koje  troškovnik pokazuje da se mogu ostvariti.