NA SASTANKU U GRADU OPATIJA,
održanom četvrtak, 20. kolovoz 2009., dogovoren je tijek aktivnosti pomoći Grada svim roditeljima s područja Grada Opatije koji imaju školsku djecu sufinanciranjem nabavke udžbeničkog materijala za svako pojedinačno dijete, o čemu će biti organizirana tiskovna konferencija ponedjeljak 24. kolovoza 2009.

OŠ "Rikard Katalinić Jeretov" Opatija

1.    Grad Opatija potpisuje ugovore s većinom knjižara na području grada te u okolici grada gdje su dosad opatijski roditelji kupovali udžbenike, u kojima će roditelji moći obaviti predbilježbe za sufinanciranje (naknadni popis)
- od ponedjeljka 24. kolovoza;
2.    Roditelji odlaze u knjižare i ispunjavaju predbilježbu udžbenika (obavezno donijeti valjanu osobnu iskaznicu za potvrđivanje prebivališta na području Grada Opatije)
- od ponedjeljka 31. kolovoza;
4.    Grad će ponovo razmotriti iznos sufinanciranja po jednom učeniku s ciljem da se iznos sufinanciranja poveća od planiranih 300,00 kn po učeniku
- od ponedjeljka 31. kolovoza;
5.    Roditelji podižu svoje udžbenike u knjižari gdje su se predbilježili te im se od ukupnog iznosa odbija cifra koju podmiruje Grad
- od ponedjeljka 7. rujna;
6.    Organizira se razmjena preostalih materijala kao dodatna akcija uz već postojeće mogućnosti (Internet ili druge udruge građana)
Važna napomena:
- sve udžbeničke materijale koje su roditelji preuzeli putem sredstava sufinanciranja Grada Opatije, obvezni su nakon školske godine 2009./2010. vratiti Gradu Opatiji.
- učitelji/ce Škole tijekom rujna neće tražiti od učenika da imaju kompletne udžbenike, dok se ne nabave u potpunosti.