Autor: Fredi Glavan, 13. 8. 2009.

Dana cetvrtak 13. kolovoza 2009., Škola je dobila iz Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa službenu mail obavijest u kojoj se:

1. traži od škola da imaju razumijevanja prema onim uèenicima/cama koji nece, zbog  gužvi u knjižarama i drugih razloga, moci na vrijeme (pocetak nastave) nabaviti udžbenike i

2. nalaže školama da "školske prostore ne koriste kao kupoprodajna mjesta za udžbenike i druga nastavna sredstva, te ne poticu kupoprodajne inicijative udžbenika u školi, nego ih radi kvalitetnije suradnje prepuste organizaciji roditelja i ucenika izvan škole."

- da ne žurite s kupovinom dok se ne ostvare najpovoljniji uvjeti.

Škola i nastavnici/ce ce poduzeti sve kako bi ostvarili svoju ulogu potpore ucenicima i njihovim obiteljima, te poticemo obiteljsku solidarnost. Ocekujemo suradnju roditelja s Gradom Opatija i inicijative pomoci.