Autor: Saša Bačić, Milena Sandalj, 5. 6. 2012.

Zvonimir Balog je najveći i najnagrađivaniji dječji pisac i likovni umjetnik. Rođen 30. svibnja 1932. u  Svetom Petru Čvrstecu nedaleko Križevaca. Danas živi i radi u Zagrebu i na Pašmanu.

S omiljenim dječjim piscem redovito se dopisujemo i u mjesecu svibnju čestitamo rođendan. Tako smo i ove godine pozvali učenike da crtaju i pišu pjesme povodom 80.rođendana Zvonimira Baloga.

Učenici naše škole izradili su čestitke i posvetili stihove piscu za 80. rođendan.

Posebno treba istaknuti učenike 4.a, 4.b, 4.c i njihove učiteljice Biljanu Mušan, Dolores Varljen Mišetić i Anku Pekić. Vrlo su uspješno ilustrirali Balogove pjesme.
Učiteljice Tatjana B.Čekada i Gordana J. Popeškić i Marina M. Matulja s učenicima prvog, drugog i trećeg razreda uputile su piscu čestitke te grafička grupa s Gordanom Lenić, prof. likovne kulture.

U školskoj je knjižnici priređena izložba Čestitka Zvonimiru Balogu za 80.rođendan i 55 godina umjetničkog stvaranja.

U knjižnici naše škole družili smo se s piscem 7. 11.1985., 17. 05. 1990. i 10.02.2000.

Veoma smo ponosni što su naše čestitke za 70.rođendan uvrštene su u  Monografiju,  objavljenoj 2007.godine.