Autor: Marina Mavrinac Matulja, 3. 7. 2023.

Ove nastavne godine prijavili smo se na natječaj Ministarstva kulture i medija i Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske pod motom "Umjetnost i kultura u vrtiću i školi" i nakon nekoliko pokušaja, nismo odustali i ove smo godine dobili naš ruksak pun kulture.

Planirano je osam radionica kroz razna umjetnička područja: kazališna umjetnost, književnost, kulturna baština, program studenata umjetničkih akademija, glazbena umjetnost, plesna umjetnost, vizualna umjetnost i filmska umjetnost. Petak 16. lipnja 2023. u PŠ Ičići doputovala je iz Zagreba profesorica likovne umjetnosti Nina Bešlić. Radionica je krenula edukacijom o svemiru, velikom svemiru o kojem su saznanja svakim danom veća pa time i zanimljivija. Zatim smo krenuli u izradu našeg svemira kombiniranom tehnikom kolaž i tempera. Svaki radred osmislio je svoj svemir, slični a opet različiti. Učenici su izrađivali, bili kreativni. Čekamo drugu radionicu u novoj nastavnoj godini, veselimo se novim idejama koje nam dolaze.