SVEČANA PODJELA NAGRADA OSMAŠIMA GENERACIJE 2022./23. I PROGLAŠENJE UČENIKA GENERACIJE

Autor: Kristina Krapić, 11. 7. 2023.

Naša je škola jutros, 11.7.2023., u 9h bila prepuna radosnih i uzbuđenih lica naših osmaša, njihovih učitelja, roditelja i još pokojeg člana obitelji. Velik je to dan za učenike osmih razreda te smo ga obilježili svečanim programom podjele nagrada i proglašenjem učenika generacije, a podjela svjedodžbi i druženje nastavilo se u razredima s razrednicama. Škola je svoje osmaše počastila i sladoledom.

Nagrade učenicima koji su svih osam godina završili s odličnim uspjehom uručile su razrednice i učiteljice svakog razreda uz neizostavno fotografiranje za uspomenu. Učenici su kao poklon dobili roman naše drage učiteljice Moree Banićević „Mjesečari Monteriera“ s prekrasnom posvetom i potpisom autorice. Program je vodila pedagoginja škole Irena Mikac.

Podjelu su uveličale pjesme naše vokalno instrumentalne skupine s njihovom voditeljicom Marinom Dadić, a program su obogatili učenici  iz 2.razreda škole Ičići s učiteljicom Marinom Mavrinac Matulja i učenici 4.c s učiteljicom Tatjanom Bonazza – Čekada.

Nagrađeni učenici su: 8.a: Iris Levak, Petra Levak, Lovro Manenica iz 8.b: Petra Butorac, Gabriel Čeperić, Anja Kučić, Mark Pobar, Ruta Šimunić, Melita Švić, i Ana Vičić te iz 8.c Noa Barišić, Viktoria Dovođa, Paola Janjetić, Filip Obajdin, Pia Petričić Ferlin, Lana Puž, Adrian Schweitzer, Mak Sirovec, Paulo Sušanj, Daniel Vučić Kršić.

Nakon nagrada čekao nas je svečani trenutak proglašenja učenika ili učenice generacije. Predstavnici su bili: 8.a Lovro Manenica, 8.b Anja Kučić i 8.c Adrian Schweitzer i Paola Janjetić.

Učenicom generacije proglašena je Paola Janjetić, učenica 8.c razrednog odjela kojoj je nagradu uručila ravnateljica koja se i obratila svima okupljenima inspirativnim riječima za koje se nadamo da će našim osmašima ostati u sjećanju te ih potaknuti da uvijek daju svoj maksimum. Svečanost je završila zajedničkom fotografijom nagrađenih učenika, njihovih učiteljica i razrednica te ravnateljice.