Autor: Kristina Krapić, 5. 7. 2023.

Trud i rad koje naši djelatnici ulažu u sebe i sve oko sebe još jednom se isplatio. Naša učiteljica Sanja Albaneže je u galeriji Laurus u Lovranu, 17.6.2023. uz bogat i zanimljiv program predstavila svoju slikovnicu „Đir po Kvarnere.“

Sanja se na originalan način zahvalila svima koji su joj pomogli u realizaciji ovog divnog projekta.

Važan dio je i naša škola i ravnateljica Milana Međimorec uz čiju je podršku osigurano financiranje slikovnice iz sredstava dobivenih od Ministarstva odgoja i obrazovanja za provedbu projekata u sklopu izvannastavnih aktivnosti osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2022./2023.

Ilustracije u slikovnici potpisuju Saša Jantolek, Boris Kačić, Darija Žmak Kunić, Delfina Trajčeva, Melita Sorola Staničić i školani Područne škole Veprinac, Albano i Lucija Vučetić.

U programu su sudjelovali učenici Osnovne škole „Rikard Katalinić Jeretov“ iz Opatije s učiteljicama Tatjanom Bonazzom – Čekadom i Marinom Mavrinac Matulja te mali i veliki zbor „Lovranske črešnjice“ Osnovne škole „Viktor Car Emin“ Lovran i Područne škole „Eugen Kumičić“ Mošćenička Draga s voditeljicom Natalijom Banov.

A Sanjine prijateljice i kolegice Marina Mavrinac Matulja i Tatjana Bonazza Čekada su uz podršku vođenja programa čitale Sanjine pjesme.

Slikovnica ima i glazbeni dio, pjesme „Đir po Kvarnere“ i „Moj Lovran“. Pjesme je uglazbila Natalija Banov, dok je Aleksandar Valenčić sudjelovao kao producent i aranžer. Navedene skladbe imaju i svoje video uratke za koje su zaslužni redatelj i montažer Igor Modrić te snimatelj Robert Kalčić, a koje se mogu preko QR koda očitati u slikovnici i poslušati.

Neizmjerno se ponosimo našom učiteljicom i želimo joj da nastavi biti ovako prepuna ideja i novih projekata.