SADNJA LOVORA U SKLOPU PROJEKTA „HRVATSKA PRIRODNO TVOJA – CROATIA NATURALLY YOURS“

Autor: Ivana Uremović Gašić, 1. 6. 2023.

U srijedu, 31. svibnja 2023., učenici 3.b razreda zajedno s prijateljima iz 5.a koji su članovi izvannastavne aktivnosti „dragocjena plastika“ posadili su 12 sadnica lovora u sklopu projekta poticanja razvoja održivog turizma „Hrvatska prirodno tvoja – Croatia naturally yours“.

Svaka će sadnica dobiti oznaku projekta, a informacije će se moći pratiti i na aplikaciji MapMy Tree Europske agencije za okoliš. Akciju sadnje dodatnih stabala u turističkim središtima, a u cilju kompenzacije emisija automobilskih turističkih posjeta RH započelo je Ministarstvo turizma i Hrvatska turistička zajednica, a Turistička zajednica grada Opatije se rado priključila projektu u suradnji s tvrtkom Parkovi Opatija d.o.o. i našom školom. Za našu školu ovo predstavlja nastavak akcije pošumljavanja okoliša matične škole. Pogledajte atmosferu sadnje i poslušajte što kažu učenici u videu.