Autor: Marina Mavrinac Matulja, 13. 6. 2023.

Na natječaju za literarna ostvarenja na čakavskom izričaju kojega ustanova Ivan Matetić Ronjgov raspisuje početkom svake godine pristiglo je preko 300 radova. 25 rada odabrano je od strane stručne komisije, te će ući u zbirku radova "Čakavčići pul Ronjgi 29". Učenica 2.r PŠ Ičići Lea Ujčić sa pjesmom "Frajar", pod mentorstvom učiteljice Marine Mavrinac Matulja nagrađena je sa drugom nagradom i njezin će rad biti objavljen na jesen u zbirci sa radovima djece čiji su radovi pristigli na natječaj. Lea piše pjesme, recitira, glumi i to sve na čakavskom. Nema ČAraoka bez sestara Ujčić. Čestitamo Lei i svoj djeci koja se trude naš čakavski držati živim, te pišu i povedaju po domaći.