Autor: Jelena Matušan, 6. 6. 2023.

Kadeti Vaterpolo kluba Opatija LRH ove su godine prvaci županijske lige te su na nedavno održanom polufinalnom turniru na Korčuli osigurali sudjelovanje na finalnom turniru Kupa HR, od 31. srpnja do 3. kolovoza u Zagrebu, uz bok velikim vaterpolo klubovima. Mladost, Jug, Jadran, Solaris, Medvešćak, Mornar, POŠK i Opatija! Opatjici su pritom jedini bez vlastitog bazena, teretane i prvoligaške momčadi.
Od 13 sjajnih igrača, njih čak 7 su učenici Osnovne škole "Rikard Katalinić Jeretov" Opatija.
Za ovaj uspjeh zaslužni su naši učenici Filip Kuhar, Ivano Zukić, Frane Grčević, Grga Kunić, Patrik Benić, Tone Korić, Andrija Csizmadija, te njihovi suigrači iz drugih škola Frane Vlah, Dino Štemberger, Lovro Babić, Tino Manola, Luka i Matija Milković.