Autor: Marta Blašković Randelj, 5. 6. 2023.

U petak 19. svibnja 2023. godine u Rijeci na Korzu održana je 22. županijska smotra učeničkih zadruga. Naša zadruga predstavila se s Vivo čajem, proizvodom koji su zajedno sa svojim učenicima osmislile učiteljice Ivana Uremović Gašić i Vanja Kusturin Zukić, voditeljice sekcija Projekt-Dragocjena plastika i Građanski odgoj i obrazovanje.

Na inicijativu učenika 6.a Nike Žica koji je uočio da školsku maslinu treba orezati, njegovi su roditelji organizirali i proveli rezidbu u dogovoru s razrednicom Jelenom Matušan. Mnogi su se učenici i nastavnici uključili i vrlo vješto odvajali listiće od grana pa je tako višak postao osnovni materijal za koristan ekološki proizvod.

U proces pakiranja čaja i izrade i oslikavanja ambalaže uključile su se ne samo već spomenute sekcije, već i Likovno-grafička grupa koju također vodi učiteljica Vanja, Mlađa vjeronaučna grupa s učiteljicom Željkom Božić Kučić i grupa Ne šijem da se umorim, već da korišteno u novo pretvorim s učiteljicom Natašom Veršić. Puno smo pažnje posvetili proizvodu, ambalaži, prezentaciji i izložbenom dijelu, a članovi Povjerenstva naš su trud prepoznali i nagradili pozivom na državnu smotru koja će se održati u rujnu u Karlovcu. S obzirom da smo nova zadruga i tek drugu godinu sudjelujemo na županijskoj smotri, iznimno smo ponosni na svoj uspjeh.

Na samoj smotri osim navedenog proizvoda, prodavali smo i kekse koje su ispekli učenici na Domaćinstvu pod vodstvom učiteljice Natalije Smolčić, balzame koje su napravile učenice u sklopu sekcije HokusPokus Lab s učiteljicom Marinom Bujan Maruna, sapune koje su izradili članovi izvannastavne aktivnosti Talijanski jezik i sekcije Dragocjena plastika s učiteljicom Ivanom Uremović Gašić te ogrlice od školjaka koje su izradili Mali ekovrtlari s učiteljicom Tatjanom Bonazza-Čekada. Brojni prolaznici na Korzu pohvalili su naš trud i rado kupovali naše proizvode.

Cijelu priču o zadruzi, školi, ideji i Vivo čaju možete pogledati u videu na sljedećem linku: