Autor: Kristina Krapić, 26. 5. 2023.

Naša profesorica engleskog jezika, Morea Baničević , za svoj roman ,,Mjesečari Monteriera“ osvojila je nagradu ,,Anto Gardaš“ Na natječaj je ove godine pristiglo dvadeset i sedam knjiga različitih vrsta i žanrova. Među svim bajkama, detektivskim romanima, zbirkama kratkih priča i ostalim pristiglim djelima, povjerenstvo je jednoglasno odlučio da će se Nagrada ,,Anto Gardaš“ za 2022. godinu dodijeliti našoj profesorici Baničevi.

Ovaj fantastično-pustolovni roman svojom fabulom podsjeća na strukturu videoigrica. Svako poglavlje predstavlja novi level, novu razinu koju likovi moraju prijeći kako bi došli do konačnog cilja. Čestitamo profesorici na uspjehu i zaista smo sretni i ponosni što je dio naše škole!