Autor: Marina Mavrinac Matulja, 25. 5. 2023.

Hrvatska čitaonica Trsat organizirala je "Večeri besede ča pod trsačkin prošijanima". U ponedjeljak, 8.svibnja u 18 sati,  nastupali su zborovi osnovnih škola: Trsat - Rijeka, Čavle - Čavle, Rikarda Katalinića Jeretova - Opatija i Viktora Cara Emina - Lovran. Uz njih su također nastupili recitatori čakavčići iz Osnovne škole Rikard Katalinić Jeretov i Područne škole Ičići.  Naš zbor pod mentorstvom profesorice Marine Dadić je nastupio s dvije skladbe "Kako lip je moj grad" (Nello Milotti, tekst: Daniel Načinović) i Sunce ( Dušan Prošelj, tekst: Drago Gervais) te solistica Paola Janjetić sa dvije pjesme "Barka lipog imena" i "Ča je život".
Učenici 4.c razreda pod mentorstvom učiteljice Tatjane Bonazze Čekada nastupili su s autorskim tekstovima "Zalevalnik", "Proleće" učenica Lea Zaletel, "Mularija" i "Tri nonice" učenica Natali Ujčić i "Poneštra" učenica Marija Josipović. Učenici PŠ Ičići "Mularija" pod mentorstvom učiteljice Marina Mavrinac Matulja nastupili su s četiri recitacije, Karla Brumnjak"Morski Tići", Eli Lukšić "Pismo va Meriku", Iris Sirovec "Pipa", Nina Pizzul " Kanat" i "Stari mladić". Prelijepa atmosfera vratila je mnoge u povijest našeg kraja, pokazala da ima sadašnjost i budućnost. Pitali su učenike ako će prit i kletu, rado su odgovorili - Ćemo!