Autor: Kristina Krapić, 24. 5. 2023.

Kulturno-povijesni centar Sisačko-moslavačke županije raspisao je literarni natječaj ,,Zavičajna riječ”. Na natječaj su pristigla 64 rada učenika 24 osnovne škole. Tema natječaja bila je „Rodni kraju, u srcu te nosim“. Učenici su trebali prozne ili poetske tekstove napisati na govoru svoga zavičaja. Radovi su se dijelili na sljedeće četiri kategorije: razredna nastava poezija, razredna nastava proza, predmetna nastava poezija i predmetna nastava proza. U svakoj kategoriji birala su se tri najbolja rada. U kategoriji predmetna nastava poezija svojim su se radovima istaknule učenice naše škole koje su osvojile nagrade: Petra Butorac iz 8.b s pjesmom ,,Nonić” pod mentorstvom profesorice Kristine Krapić i učenica 7.a Marija Spinčić s pjesmom ,,Opatijska kurijera” pod mentorstvom profesorice Valentine Sablić. Česitke učenicama i mentoricama!