Osnovna škola "Rikard Katalinić Jeretov" Opatija

> Naslovnica
Najnovije vijesti Škole

OPATIJSKI UČENICI LANA I ERIK GOLUBOVIĆ OSVOJILI   ZLATNE MEDALJE U ŠAHU NA ŽUPANIJSKOM FINALU PGŽ SPORTSKIH IGARA MLADIH

Autor: Gordana Jedriško Popeškić, 22. 5. 2023.

U subotu 20.05.2023. u Rijeci održano je županijsko finale Plazma Sportskih igara mladih u šahu.

Od ukupno preko 160 mladih igrača i igračica šaha koliko je sudjelovalo u predkvalifikacijama, njih 63 se izborilo za plasman na županijsko finale Primorsko goranske županije.

Lana Golubović, učenica 5a razreda, osvojila je zlatnu medalju u kategoriji djevojčica do 15 godina osvojivši 6 bodova iz 7 partija.

Erik Golubović, učenik 4 b razreda, osvojio je zlatnu medalju u kategoriji dječaka do 11 godina. Ostvario je 7 pobjeda u 7 odigranih partija.

Lana i Erik osigurali su svojim pobjedama plasman na Državno finale Plazma Sportskih igara mladih koje će se održati početkom kolovoza u Splitu.