Autor: Kristina Krapić, 18. 5. 2023.

Veliko priznanje za rad učenicima i mentorima naše škole upriličilo se 17. svibnja 2023. u Gradskoj vijećnici. Naime, tamo je održana dodjela pohvala i nagrada učenicima koji su izradili najbolje likovne i napisali najbolje literarne radove na temu prevencije ovisnosti o drogama, alkoholu i cigaretama te posljedicama njihovog konzumiranja.

Učenicima, ravnateljicama i mentorima su se obratili načelnik Policijske postaje Opatija Tomislav Milković, policijska službenica za prevenciju i koordinaciju radom Marina Sverić i gradonačelnik Grada Opatije Fernando Kirigin, uz podršku ostalih čelnika lokalnih samouprava Liburnije.

Učenici naše škole bili su važan dio ove svečanosti. Mentorica Gordana Jedriško Popeškić velik je uspjeh postigla s učenikom Mihaelom Puškarićem koji je osvojio 1. mjesto u kategoriji pojedinačnog likovnog rada, a čitav je 4. b osvojio pohvalu za skupni literarni rad.

U kategoriji pojedinačnog likovnog rada 2. je mjesto osvojila učenica 7.a razreda Karla Gašparuš uz mentorstvo učiteljice Vanje Kusturin Zukić.

Tu nije kraj uspjesima naših učenika, tako je učenica Nikolina Šimunić osvojila 2. mjesto, a Nina Šimunić (mentorica Kristina Krapić) dijeli treće mjesto s učenicom 4.b Emmom Dessardo (mentorica Gordana Jedriško Popeškić) u kategoriji najboljeg literarnog rada.

Učenicima su uručene pohvalnice i nagrade, a zahvale su se uputile i mentorima, ravnateljicama i školama.

Jako smo ponosni što je toliko naših učenika sudjelovalo i bilo nagrađen u ovom hvalevrijednom natječaju.