Autor: Danijela Simčić Bakunić, 9. 5. 2023.

U ponedjeljak, 8.svibnja u 1.r. PŠ Veprinac te u 1., 2. i 3. r. PŠ Ičići održane su izuzetno zanimljive edukativne radionice o dentalnoj higijeni. Iste radionice održane su i 3.travnja u 1.a i 1.b razredu škole Volosko. Učenici su naučili kako se pravilno četkaju zubi, kako nastaje karijes te što općenito možemo učiniti za zdravlje naših zubi.  Saznali smo da djeca imaju 20 mliječnih zubi, a odrasli 32 trajna zuba. Neke životinje imaju mliječne i trajne zube isto kao i ljudi, neke imaju samo trajne zube, a nekim životinjama, poput slona, morskog psa ili krokodila, zubi padaju i rastu više puta tijekom života. Radionice su održane u suradnji s Fakultetom dentalne medicine u Rijeci i Hrvatskim liječničkim zborom, te tvrtkom Albidus d.o.o. koja je donirala Curaprox četkice i paste za zube za svakog učenika, a predavanje za učenike održale su liječnice dentalne medicine Petra Tariba Knežević i Odri Cicvarić.  Učenici su na radionici uživali i naučili jako puno korisnih savjeta za očuvanje zubi. Nadamo se da će se ova suradnja nastaviti i u budućnosti.