Autor: Kristina Krapić, 18. 4. 2023.

U našoj je Opatiji od 27.3. do 2.4.2023. održan 15. Festival kamelija u organizaciji Udruge ljubitelja kamelija Opatije.

Svečano otvorenje izložbe kamelija u Umjetničkom paviljonu »Juraj Šporer«  bilo je 31.3. u 18 sati gdje je učenik 4.b razreda, Erik Stanković, recitirao prigodnu pjesmu o Opatiji.

Zatvaranje izložbe na rasporedu je bilo u nedjelju 2.4.2023. kada je naš zbor imao bogat glazbeni program: Naš mali zbor (učenici od 1. do 3. razreda) otpjevao je dvije pjesme, Pčelica i Zlatna ptičica. Veliki zbor predstavio se pjesmama Sunce i Kako lip je moj grad uz svoju voditeljicu Marinu Dadić. Nedjelja je bila i dan kad su proglašeni pobjednici u kategorijama slika kamelija osnovnoškolaca.