Autor: Ivana Uremović Gašić, 17. 4. 2023.

Pozivamo velike i male u petak 21. travnja 2023. u 18,00 u matičnu zgradu škole „Rikard Katalinić Jeretov“

Obilježit ćemo Dan planeta Zemlje i prezentirati projekt „Novi život stoljetne pinije“

Na inicijativu Opatijaca - izv. prof. art. Darije Žmak Kunić i suradnika doc. art. Sanjina Kunić ostvarena je suradnja sa studentima Akademije primijenjenih umjetnosti Sveučilišta u Rijeci, Gradom Opatijom i Parkovima d.o.o., učenicima i učiteljima Osnovne škole „Rikard Katalinić Jeretov“ te Prirodoslovnim muzejom Rijeka što je omogućilo stvaranje posebne priče i nastavak života jednom stoljetnom stablu u novoj formi. Dokazali su da bacanje nije jedino rješenje te da sinergijom, voljom i kreativnošću kraj može postati novi početak. Taj novi život pronosi vrijedne poruke empatije, suradnje i ekološke osviještenosti.

Želite li saznati kako se to odvijalo i što je sve proizašlo iz ove suradnje, budite otvoreni, znatiželjni i suradljivi.

Dođite i podržite nastojanje da ovaj naš mikrokozmos učinimo primjerenijim za sva bića Planeta.

Bit će nam drago da vas vidimo, počastimo zanimljivim programom i posebnim čajem!