Autor: Gordana Jedriško Popeškić, 12. 4. 2023.

Učenici 4.b razreda u eTwinning projektu „Upoznajmo Hrvatsku 2“ predstavili su svoj grad Opatiju.

Okosnicu ovog projekta čini maskota diva Velog Jože, djeci najpoznatijeg hrvatskog diva kojeg vezujemo uz mali istarski gradić Motovun. Obzirom da je projekt pokrenut od strane rovinjske škole, ideja je da Velog Jožu iz Rovinja povedemo u druge dijelove Hrvatske kako bi upoznao sve njezine posebnosti i ljepote. Veli Jože stigao je u Opatiju i sa sobom donio svoju bilježnicu u koju će zapisivati što je sve putem vidio i naučio u svakom mjestu kojeg posjeti.