Autor: Kristina Krapić, 7. 4. 2023.

Učenici od 1. do 8. razreda, koji pohađaju izvannastavnu aktivnost „Zbor“, proveli su 30.3.2023. na Županijskoj smotri „Dječje glazbene čarolije“ u Rijeci.

Nakon generalne probe učenici su krenuli u organizirani posjet kazalištu koji je trajao 45 min te su učenici uživali u drugačijoj perspektivi ove značajne zgrade.

Nakon razgleda kazališta učenici su se uputili u HKD te je u 13:30h započela smotra zborova. Prisustvovali su zborovi iz Rijeke, Lovrana, Skrada, Ravne Gore, Krka. Naš mali zbor (učenici od 1. do 3. razreda) otpjevao je dvije pjesme, Pčelica i Zlatna ptičica. Veliki zbor predstavio se pjesmama Sunce i Kako lip je moj grad, dok je vokalna skupina otpjevala Čija je ono divojka i I have a dream. Korepetitorica svim našim ansamblima bila je profesorica Daniela Perković.

Čestitamo našim učenicima i njihovoj voditeljici Marini Dadić koji su nas ovako lijepo predstavili na ovoj smotri.