Autor: Marijana Mavić, 14. 3. 2023.

Učenica 6.b razreda Neva Kulišić pod mentorstvom profesorice Kristine Krapić svojim se literarnim radom „Cirkus sjena“ plasirala se na županijsku razinu smotre LiDraNo. Prosudbeno povjerenstvo na gradskoj razini činili su Milan Zagorac, književnik i urednik, Maja Polonijo, prof. hrvatskog jezika i književnosti te Hana Dagostin, magistra knjižničarstva i prof. hrvatskog jezika i književnosti.

Novinarskim radom „Zašto je važno čitati“ učenica 6.a razreda Lara Staničić također pod mentorstvom profesorice Kristine Krapić također se plasirala na županijsku razinu LiDraN-a. Prosudbeno povjerenstvo za novinarski izraz činili su novinar Dražen Zima, Hana Peharda - Hržić, urednica dječje emisije HRT - Radio Rijeka i novinarka Kim Cuculić.

Učenice Josipa Karadakić i Pia Petričić Ferlin postigle su izvanredan uspjeh u scenskom dijelu Županijskog Lidrana 1. ožujka 2023. g. te su predložene za državnu razinu. Dramski tekst "Volim grad koji teče" napisala je učenica 8.c razreda Viktoria Dovođa.

Članovi prosudbenog povjerenstva za scenski izraz su bili:Melita Adany, učiteljica razredne nastave OŠ SE San Nicolo, Ana Marija Brđanović, glumica HNK I. pl Zajc, Nina Sabo, glumica (nezavisno kazalište) i Nikolina Hrga, dramska pedagoginja.