Autor: Marijana Mavić, 8. 3. 2023.

Prilikom obilježavanja Dana sigurnijeg interneta, tijekom nastave Informatike, održale su se raznovrsne aktivnosti i radionice s učenicima svih uzrasta. Učenici mlađeg uzrasta upoznali su se sa slikovnicom ,,Sigurni s Neticom“ putem koje su saznali nešto više o korištenju digitalne tehnologije, problemima koji se pojavljuju te kako sigurno koristiti internet. Također su izradili plakat na temu te se okušali u proučavanju jačini sigurnosti lozinki i igranja poučnih videoigrica na temu sigurnog interneta (Interland i Dabrica). Određeni učenici, okušali su se i u kvizu na platformi Centar za sigurniji internet.

Stariji uzrasti, gledali su videozapis ,,Isprepletena priča“ koja govori o opasnosti suočavanja s nepoznatim osobama na internetu i njihovim lažnim profilima na društvenim mrežama i chat forumima. Razmišljali su i razgovarali o mogućim posljedicama te su upoznati sa stranicama MUP-a gdje mogu prijaviti sumnjičave osobe.

Također su na računalu, rješavali mnoge zadatke i kvizove te su se okušali u izradi sigurnih i nesigurnih lozinki, a na kraju su dobili i diplomu u digitalnom obliku. Akivnosti su bile raznovrsne i prilagođene uzrastu učenika te su i sami učenici bili sretni, marljivi i zadovoljni.