USPJEŠAN NASTUP ERIKA GOLUBOVIĆA NA MEĐUNARODNOM ŠAHOVSKOM TURNIRU U CAMBRIDGEU U ENGLESKOJ

Autor: Gordana Jedriško Popeškić, 2. 3. 2023.

U sveučilišnom gradu Cambridgeu u Engleskoj u razdoblju od 14.2.-19.2.2023 u University Arms Hotelu održan je međunarodni šahovski turnir za seniore sa 123 sudionika iz 19 država.

Erik Golubović, učenik 4.b razreda OŠ Rikard Katalinić Jeretov, imao je čast nastupiti na seniorskom turniru kao najmlađi sudionik turnira.

Erik je ostvario zapaženi rezultat ostvarivši 5 bodova iz 9 partija povećavši svoj elo rejting za 58 bodova. Erik je imao priliku zaigrati partije s poznatim engleskim šahistima, kao i šahistima iz Francuske, Ukrajine i Estonije, proširiti svoj krug poznanstava i uživati u predivnom gradu poznatom po jednom od najprestižnijih sveučilišta na svijetu kojeg su proslavili brojni nobelovci i priznati znanstvenici.