Autor: Tatjana Bonazza Čekada, 21. 2. 2023.

Svi znamo da je veljača doba kad počinje peto godišnje doba – doba maškara i karnevala.

Tako smo i mi u našem razredu posvetili vrijeme maškarama i izrađivali maske. Ove godine odlučili smo izrađivati afričke maske. Bilo ih je zgodno stvarati, dok je u pozadini svirala vesela afrička glazba. Glazba nas je i ponijela, a ruke su  stvorile predivne, šarene i kreativne maske. Ono što je bilo najbolje, svaka je bila originalna i posebna  na svoj način. Kako nam je razredni pano bio pun likovnih radova, odlučili smo naše maske izložiti u školskom holu.

Osim izrade masaka, imali smo radionicu izrade pusneh rožic ( karnevalskog cijeća ) od krep papira koji krase krabujosnicu. ( zvončarsku kapu ) Radionicu je vodila prof Adriana Kranjac Mišković, a ovom su prilikom učenici stekli još jednu novu vještinu. Vidjeli su kako izgleda gotova krabujosnica i koliko truda treba da se napravi ista. Zahvaljujemo se dragoj kolegici Adriani  i pohvaljujemo je što je nesebično podijelila svoju vještinu s učenicima.

Ovom prilikom zahvaljujemo se svima koji su sudjelovali u karnevalskim povorkama u Opatiji i Lovranu i bili  pravi opatijski heroji.