Autor: Tatjana Bonazza Čekada, 6. 2. 2023.

U četvrtak 2. veljače 2023. učenici 4.a,b i c razreda sa svojim su razrednicama i pratnjama bili  na Terenskoj nastavi na Platku. U organizaciji Putničke agencije
 „ A.N.A.B.A.R.- tours „ iz Rijeke njihov put počeo je u 8:45 ispred Spara, gdje su ih čekala dva autobusa. Nakon ugodne i udobne vožnje, dječja su se lica ozarila  ugledavši puno  snijega. Najprije su se išle iznajmiti sanjke, no većina ih je i ponijela sa sobom od kuće.
Dan je bio kao stvoren za boravak na svježem zraku; sunčano vrijeme i  bez vjetra. Sanjkalo se, hodalo, trčalo, penjalo, spuštalo, radilo se snjegoviće,  gradilo iglue, gađalo snježnim grudama o cilj...ukratko – uživalo se.  U 12:15  sjelo se u Dom Platak na ručak.
Nakon ručka, opet se uživalo  na snijegu i snježnim radostima. U 15:30, umorni i crvenih obraščića, vratili smo se u autobuse i krenuli put Opatije puni dojmova.
Učiteljice četvrtih razreda: Ines Jurac, Gordana Jedriško-Popeškić i Tatjana Bonazza- Čekada kao i njihove pratnje, učiteljice u Produženom boravku, Maja Šikić, Ana Matušan i Andrea Abramović te  pomoćnica u nastavi, Delfina Trajčeva jako su zadovoljne organizacijom izleta te preporučuju ovakav vid nastave i ostalim kolegicama.
Dragim roditeljima, dobra ideja da u vrijeme zimskih praznika, sa svojom djecom iskoriste ovu prirodnu blagodat našeg kraja.