Autor: Tatjana Bonazza Čekada, 4. 2. 2023.

U  petak 3. veljače 2023.  u sklopu akcije "Zasadi stablo, ne budi panj", učenici 4.c s učiteljicom Tatjanom Bonazza-Čekada i učenici 3.b s voditeljicama Eko škole  Ivanom Uremović Gašić i Anjom Malvić, posadili su u Perivoju Angiolina tri kineske metasekvoje. Nakon predivne šetnje našim Lungomarem, u Parku nas je dočekao gospodin Petar Banda s djelatnicima Parkova Opatija. Vrijedne ruke naših učenika u kanticama su nosili zemlju kojom su zatrpavali pripremljene rupe u koje su dizalicom spuštali stabla.
Naučili smo da metasekvoje predstavljaju jednu od iznimno rijetkih listopadnih crnogorica, da su stigle iz Belgije i da su istih godina kao naši učenici.
Gospodin Petar Banda, krajobrazni arhitekt istaknuo je kako je ovom akcijom s Parkovima Opatija, pokrenuta obnova vrijednoga drveća i ostalog biljnog fundusa našeg Parka Angiolina.
Mi smo počašćeni što smo bili dio ove zelene akcije i spremni smo i dalje raditi u prirodi i stjecati nove vještine i znanja.