Autor: Sanja Albaneže, 23. 1. 2023.

Učenici Područne škole Veprinac i učiteljica Sanja Albaneže sudjelovali su na otvaranju izložbe “Sivi leprinački puh“ u Društvenom domu „Janko Gržinić“ u Veprincu u organizaciji Društva prijatelja Grada Veprinca i Učke te uz potporu Grada Opatije, Parka prirode Učka, Područne škole Veprinac i Mjesnog odbora Veprinac Učka. Izložbu je otvorila zamjenica gradonačelnika Kristina Đukić.  Namjera projekta „Biseri Grada Veprinca“ je promicanje prirodnih, kulturoloških, povijesnih i turističkih znamenitosti našega kraja. Ovom izložbom o puhu ispričana je priča o ovom malom glodavcu koji obitava na obroncima Učke. Recitiranjem stihova na čakavskom koje su napisale Vali Blaženić, Darinka Martinčić i Sanja Albaneže nastupili su učenice i učenici 2. i  3. VE  te 4.c i 6.c.: Luna Brubnjak, Emili Kik, Mia Volarić, Tina Srdoč, Mia Blaženić, Anett Oremović, Rafael Vidović, Lea i Izabela Zaletel.