Sudjelujte u Nacionalnom istraživanju prehrambenih navika adolescenata i odrasle populacije!

Autor: Marijana Mavić, 23. 1. 2023.

Poštovani roditelji, obavještavamo vas da smo dobili poziv od Hrvatske agencije za poljoprivredu i hranu (HAPIH) koja u suradnji s partnerima, Prehrambeno-biotehnološkim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu, Prehrambeno-tehnološkim fakultetom Osijek i Hrvatskim zavodom za javno zdravstvo, provodi Nacionalno istraživanje o prehrambenim navikama adolescenata i odrasle populacije sukladno europskoj metodologiji te će dobiveni podatci biti usporedivi sa ostalim EU zemljama.  Istraživanje je namijenjeno djeci u dobi od 10 do 18 godina i odraslima te se provodi na području cijele države.

Kao znak zahvale za sudjelovanje, dobit ćete analizirane podatke o prehrani vašeg djeteta i simboličan poklon paket na kućnu adresu.

Glavni cilj prikupljanja ovakvih podataka je unaprjeđenje zdravlja djece. Podatci o prehrani djece su od izuzetne važnosti i stoga se želi javnozdravstvene akcije i smjernice o pravilnoj prehrani usmjeriti direktno ka rješavanju rizičnih prehrambenih ponašanja koja postoje u našem društvu. Također, u slučaju ugrožene sigurnosti hrane zbog prisutnosti kemijskih i mikrobioloških opasnosti, nužno je imati konkretne podatke o količini hrane koju djeca unose, kako bi ih mogli zaštititi od opasnosti.

Za prijavu i više informacija posjetite https://www.hapih.hr/csh/projekti/eu-menu-odrasli/ ili možete kontaktirajti broj 099 384 9910 (poziv, SMS, Viber, WhatsApp) kako biste dobili daljnje upute u sve korake ili se prijavite putem QR koda!