Veliki uspjeh naših učenika na Likovnom natječaj Primorsko-goranske županije za osnovne škole povodom obilježavanja 30. obljetnice Primorsko-goranske županije

Autor: Kristina Krapić, 14. 12. 2022.

Na natječaj je pristigao 151 rad, 22 motiva iz 14 osnovnih škola s područja PGŽ-a. Stručni žiri u sastavu Damir Šegota, ravnatelj Škole za primijenjenu umjetnost u Rijeci, Aljoša Brajdić, voditelj Centra za dizajn Akademije primijenjenih umjetnosti u Rijeci i Andrea Laurić voditeljica projekta, odabralo je 51 učenički rad. Radovi su potom proslijeđeni grafičkim dizajnerima na konačnu selekciju.

Tako će radovi odabranih osnovnoškolaca krasiti veliki kalendar, blagdansku čestitku, trodijelni kalendar i rokovnik Primorsko-goranske županije za 2023. godinu. Ujedno, u planu je izraditi i dodatne protokolarne poklone i promotivne materijale s likovnim rješenjima učenika.

Radovi će biti izloženi na grupnoj izložbi povodom Dana Primorsko-goranske županije, u travnju 2023. godine u Pomorskom i povijesnom muzeju Hrvatskog primorja.

Odabrani radovi učenica i učenika naše škole koji će krasiti rokovnik Primorsko-goranske županije za 2023. godinu:

„Flora PGŽ“, Nina Šimunić, 7.b, mentorica Vanja Kusturin Zukić

„Halubajski zvončari“, Dorian Krznarić, SŠ (8.b), mentorica Vanja Kusturin Zukić

„Povijesno mitska staza Trebišća Perun“, Korina Urem, 6.b, mentorica Vanja Kusturin Zukić