Autor: Ines Jurac, 2. 12. 2022.

Učenici 4.a razreda ove školske godine 2022./2023. uključeni su u e Twinning projekte:

2. Upoznajmo Hrvatsku 2

U sklopu e Twinning projekta POKUSI SU NOVA FORA, MALI ISTRAŽIVAČI 4.a  tijekom listopada i studenog sudjelovali su u nizu aktivnosti .

Predstavili smo se projektnim partnerima i smislili smo logotip našeg projekta.

Na satovima redovito bilježimo podatke o vremenskim prilikama  a podatke prikupljamo  u našoj maloj meteorološkoj stanici ispred škole (temperatura zraka , količina padalina i vremenski uvjeti ).

Obilježili smo Dan izumitelja 9.11.2022. prikupljanjem podataka i izradom plakata o našim poznatim znanstvenicima Andriji Mohorovičiću , Slavoljubu Penkali i Nikoli Tesli koje smo izložili u holu škole.

29.11.2022. družili smo se i sudjelovali  u pokusima koje je za nas pripremila kemičarka naše škole Marina Buljan Maruna : Čarobno mlijeko , Napuhanko i  Vulkan.

UPOZNAJMO HRVATSKU 2

Projektnim partnerima predstavili smo se i osmislili  logotip našeg projekta tijekom mjeseca studenog. Izradili su ga učenici Dodatne nastave PID, 4.a razreda.

Glavni cilj projekta "Upoznajmo Hrvatsku" je proširivanje učenikovih znanja o različitim krajevima naše domovine.

Aktivnosti koje nam slijede su :

1. Slanje razglednice mjesta u kojem se škola nalazi koju ćemo si međusobno poslati poštanskim putem 8partnerske škole)

2. Navođenje uobičajenih riječi na narječjima (po jedna riječ za svako slovo) kako bismo vidjeli bogatstvo i različitost hrvatskih narječja

3. Isticanje prirodnih ljepota županije koju predstavljamo uz obavezno navođenje PP i NP ukoliko se nalaze u županiji

4. Predstavljanje kulturne baštine (materijalna i nematerijalna)

5. Tradicionalna hrana – osmisliti tradicionalni meni za ručak (jelovnik Okusi i mirisi Hrvatske u pdf-u)

6. Tradicionalna glazba (suradnja s GK) – letak, audio zapis na TwinSpaceu

7. Tradicionalna outdoor igra – opis igre na otvorenom i pravila igranja (uz 7.4. Svjetski dan zdravlja

8. Moj zavičaj – osmišljavanje slikopriče koja će predstaviti pojedinu županiju i koja će tvoriti zbirku