Autor: Kristina Krapić, 2. 12. 2022.

Na grobničkoj rivi (bivši Exportdrvo), 2.12.2022. u 19h, održao se veliki koncert povodom promocije CD-a „PjesmaRIca2“. Projekt predstavlja obrade pop-rock riječkih pjesama u izvedbama školskih zborova. Na projektu je sudjelovalo  sveukupno sedamnaest škola, a na koncertu se predstavilo šesnaest škola. Osnovna škola Mitnica iz Vukovara sudjelovala je putem video projekcije.

Članice našeg zbora, sveukupno petnaest učenica, krenule su u 14:30h kombijem prema Rijeci. U 15h odradili smo tonsku probu. Nakon probe, imali smo slobodno vrijeme za šetnju, sladoled i uživanje. U 19h počeo je koncert. Naši su zboraši nastupali deveti po redu te su se predstavili pjesmom Dražena Turine Šajete, Moji koraki, u aranžmanu Darka Terlevića. Svi zborovi pjevali su uz instrumentalnu pratnju sjajnih muzičara, Darka Terlevića, Doriana Cuculića i Dina Šimonovića.

Nakon naše izvedbe, poslušali smo izvedbe ostalih škola. Na samom kraju koncerta svi učenici zajedno otpjevali su pjesmu „Ajmo Rijeka“. Koncert je trajao do 22:30h te smo se uputili prema Opatiji. U 23h sata sretno smo stigli u Opatiju.