Autor: Gordana Jedriško Popeškić, 2. 12. 2022.

Na 28. natječaju za dječje radove na čakavštini „Čakavčići pul Ronjgi“, učenica Marta Mrvčić dobila je jednu od ekoloških nagrada za pjesmu „Čuvajmo vodu“ dok je učenica Eny Šušak dobila je jednu od trećih nagrada za priču o „Šparugi“.

Obje učenice su u pratnji roditelja i voditeljice INA Čakavčići Gordane Jedriško Popeškić pročitale svoje radove na promociji zbirke u srijedu, 30. studenoga 2022. u 18 sati, u Osnovnoj školi Klana.

U 28. izdanju natječaja „ČAKAVČIĆI PUL RONJGI „ objavljeni su i radovi učenika: Krunoslava Brguljana R., Emme Dessardo, Erika Golubovića, Martine Grozić, Emme Jelovice, Erika Stankovića Tresoglavića, Eny Šušak, Stelle Veršić i Gaie Tomažić.