Autor: Gordana Jedriško Popeškić, 24. 10. 2022.

Učenici 4.a, 4.b i 4.c u pratnji svojih razrednica i učiteljica iz PB te socijalne pedagoginje u četvrtak 20.10.2022. posjetili su Grad Zagreb.

Polazak iz Opatije bio je u 07:30 sati na autobusnoj stanici ispred Spara. Vožnja autocestom prema Zagrebu. Po dolasku u Zagreb posjetili smo ZOO. Slijedio je razgled najvažnijih znamenitosti grada u pratnji naših pratitelja putovanja licenciranih vodiča za Grad Zagreb. Popeli smo se do Katedrale i pored Dolca do Kamenitih vrata. Pogledali smo Markov trg i ponovili što smo naučili o Ustrojstvu RH na satovima Prirode i društva pa se spustiti uspinjačom na Ilicu. Organizirani ručak imali smo u Pivnici Medvedgrad, a zatim smo prošetali do Trga bana Josipa Jelačića. Nakon slikanja posjetili smo Tehnički muzej. Po završetku obilaska muzeja krenuli smo za Opatiju gdje uz usputno zaustavljanje radi odmora stigli u 20:00 sati.