Laurus Nobilis

Ovo su latinska imena novih prijatelja u obnovljenom dvorištu škole. Dok se u nekim dijelovima grada stabla ruše, u drugom dijelu se sade. Prvi dan jeseni, 23 rujna, obilježili smo velikom akcijom sadnje stabala. Udružili su se vrtlari Parkova d.o.o. i učenici iz velike i male škole. U osam ujutro navukli smo rukavice, koje nam je ustupila Udruga Žmergo, primili smo lopatice i grabljice, koje je kupila škola, te šarene kantice koje su kupili Parkovi za ovu i buduće zajedničke aktivnosti. Pridružili su se i volonteri udruge Kluba 60+ te mnogi djelatnici škole. Učenici su kopali, nosili, vozili, grabljali i kopali, a najveseliji dio je bio ples u kolu oko stabla. Učenici su osmislili imena za nova stabla te ih napisali na kamenja.