Autor: Marijana Mavić, 26. 9. 2022.

Europska Noć istraživača održat će se u subotu 1. rujna rujna u prostoru Exportdrva u Rijeci od 17:00 – 22:00 sata.  Noć istraživača održava se svake godine u nekoliko gradova u  Hrvatskoj (Split, Pula, Dubrovnik, Zadar i Rijeka) i Europi, a program financira Europska unija.
Program se sastoji od niza zanimljivih sadržaja, interaktivnih postaja, predavanja i sl. te je namijenjen svim uzrastima od vrtićke do odrasle dobi.
Glavni cilj projekta je ponovno povezivanje znanosti s društvom približavanjem istraživanja i istraživača javnosti!

Projektom će se provesti aktivnosti koje promiču istraživanje i znanost na razumljiv i zanimljiv način te poticati angažman šire javnosti i mladih u znanosti kako bi zajednički djelovali na relevantne probleme s kojima se Mediteran suočava. U fokusu projekta je organizacija Europske noći istraživača, na kojoj će javnost i mladi sudjelovati u aktivnostima koje će doprinijeti njihovom razumijevanju znanstvenih istraživanja.