Autor: Kristina Krapić, 15. 9. 2022.

Sportski savez grada Opatije organizirao je 13. rujna 2022. godine deveti po redu Opatijski sportski dan koji se održao pod motom „Reci DA sportu u Opatiji“. Manifestacija se održala u Sportskoj dvorani Marino Cvetković, a njome se ujedno obilježio i Hrvatski olimpijski dan.

Sama manifestacija trajala je od 11 do otprilike 13h te su na njoj bile predstavljene brojne aktivnosti u našem gradu. Iako je naglasak bio na sportu, promovirale su se i sve opatijske udruge koje su za tim izrazile želju.

Osnovni cilj bio je educirati i informirati građane (prvenstveno djecu) o dobrobiti sporta i rekreacije te važnosti kvalitetnog provođenja slobodnog vremena. Više od trideset sportskih klubova i udruga s našeg područja predstavilo se na ovoj važnoj manifestaciji. Dražen Turina Šajeta vodio je program koji su pratili vrtićari te učenici naše osnovne škole. U uvodnom dijelu nastupile su mažoretkinje zatim je sportašica Dora Biondić podigla olimpijsku zastavu. Pozdravnim govorom obratili su nam se Dragutin Galina, predsjednik Sportskog saveza grada Opatije, naša ravnateljica Milana Međimorec, dječja gradonačelnica Lucija Čerina te gradonačelnik Opatije Fernando Kirigin.

Svi su nam oni napomenuli koliko je sport važan i koliko pozitivno utječe na nas i na naše zdravlje, kako fizičko, tako i na našu psihu.

Za mlađe je razrede bilo organizirano razgledavanje štandova, zajedničko vježbanje te fotografiranje dok su sedmi i osmi razredi hodali povijesnim stazama Opatije.

Velik broj učenika nosio je bijele majice kao simbol Olimpijskih igara.

Organizatori su učenike počastili krafnama i vodom, a svi su dobili i prigodne šilterice. Prije samog dana svi su učenici dobili brošuru u kojoj se nalaze pravila ponašanja za trenere, pravila ponašanja za male sportaše te pravila ponašanja za roditelje.

Ovo je bio zaista poučan i dobro iskorišten dan koji će, nadamo se, potaknuti još više ljudi svih dobi na bavljenje sportom.