Idemo na plogging za čistu Opatiju

U sljedećem tjednu Škola i učenici obilježavaju Olimpijski sportski dan, 13. rujna 2022., i Zelenu čistku, 16. rujna 2022.

Plogging je upravo spoj sporta i brige o okolišu, kroz šetnju prirdom sakupljat ćemo sitni otpad.

Jeste li znali da je 2021. u Italiji održan prvo Svjetsko natjecanje u ploggingu?

Naša Ekoškola želi širiti i podijeliti sa zajednicom, našim roditeljima, nonićima i našim učenicima koliko je važno brinuti o okolišu.

Pozivamo vas da ovu subotu, 10.rujan 2022., na Svjetski dan prve pomoći,  iskušate plogging u dobrom društvu svih generacija na najljepšoj šumskoj šetnici u Opatiji.

U 9:00 krećemo prema Šetnici Carmen Sylve kroz naselje Zora do Vele ravni.

Tamo će se od 10h do 11h održati prezentacija o otpadu u okolišu, radionica Land arta te demonstracija pružanja prve pomoći.

Tko želi, moći će s grupom produžiti do kraja šetnice do Fortice.  Ukupna duljina šetnice je 5 km.

Oprema će biti osigurana za sudionike: štapovi, vrećice i rukavice.

Očekuju vas članovi vrtlarske sekcije programa 60+GDCKO, volonteri i članovi GD Crvenog križa te ljubitelji zelenila.