Autor: Kristina Krapić, 1. 7. 2022.

Naša je škola sudjelovala na zanimljivom NeuroArt natječaju Zavoda za biotehnologiju Sveučilišta u Rijeci. Tema natječaja bila je mozak. Na natječaju su sudjelovali učenici 7.c razreda Noa Barišić, Leona Palmić, Pia Petričić Ferlin i Paola Janjetić sa svojim zanimljivim i maštovitim video uratkom o funkcioniranju našeg mozga. Mila Car iz 8.b, na inicijativu profesorice likovne kulture Vanje Kusturin Zukić, sa svojim prekrasnim likovnim uratkom imena Budi čovjek – čuvaj mozak te učiteljica Marija Žilić sa svojim fotografijama mikroskopskog preparata velikog mozga. 30.6.2022. učiteljica Marija Žilić imala je čast prisustvovati izložbi izabranih radova na NeuroArt natječaju pristiglih iz cijelog svijeta. Izrađen je veliki poster naših radova koji je izložen na kampusu na Trsatu. U nedjelju 3.7. 2022. bit će proglašen pobjednik natječaja. Naši su učenici s učiteljicom biologije pozvani u posjet na Odjel za biotehnologiju. Jako se veselimo ovoj lijepoj suradnji!