Tijekom ožujka, učenici naše škole odradili su Digitalnu čistku.

Poziv za akciju digitalnog čišćenja dobili smo od Udruge Žmergo. Digitalnom čistkom obrisani su nepotrebni online dokumenti, nekorištene aplikacije, duplikati i mutne fotografije te videozapisi koji ispunjavaju uređaje za pohranu. Ukupno je izbrisano oko 150 GB digitalnih podataka. Brisanjem otpada prestali su trošiti električnu energiju koja se koristila za pohranjivanje tog istog otpada. Očistili su svoje pametne telefone te naučili što je digitalni otpad. Potaknuti ovom akcijom učenici su odlučili da će i ubuduće čistiti svoje pametne telefone te računala.