Autor: Serena Calderara Cvjetović, 9. 3. 2022.

Naša škola se priključila Humanitarnoj akciji r(R)ijeka za Ukrajinu koju organizira Prva sušačka gimnazija u Rijeci sa svojim kolegom Oleksandrom Tiškivskim.  U dokumentu se nalazi popis lijekova i medicinske pomoći koja je potrebna. Mi, kao škola ćemo sakupljati papirnate ručnike, maramice, vlažne maramice, sredstva za dezinfekciju, pelene različitih veličina, jednokratne vreće za smeće, jednokratno posuđe, zavoji, gaze i slično. Kutije za prikupljanje će se nalaziti ispred školske knjižnice, a akcija će trajati od 11. do 25. ožujka.

Danima već svjedočimo ratu i stradanjima u Ukrajini. Nažalost, jasno nam je da nije riječ o neugodnoj varci koja će ubrzo prestati. Vraćaju nam se slike ratnog vihora koji smo i sami prolazili tijekom Domovinskog rata te smo svjesni brojnosti izazova koji čekaju ljude u Ukrajini. Želimo pomoći, olakšati patnje ljudima, pridonijeti na bilo koji način. Onako kao što smo to uvijek u takvim trenucima činili. Naš kolega Oleksandr Tiškivski je, kao službeni predstavnik dobrotvorne organizacije „Odbor za medicinsku pomoć Zakarpattya“, primio hitnu molbu za pomoć u lijekovima i medicinskoj opremi koja bi u velikoj mjeri olakšala ukrajinskim liječnicima spašavanje ljudskih života i saniranje ozljeda. Stoga, zajedno s kolegom Oleksandrom Tiškivskim pokrećemo humanitarnu akciju r(R)ijeka za Ukrajinu U prilogu je popis potrebnih lijekova i medicinske opreme. – poruka je iz gimnazije.