Autor: Marijana Mavić, 8. 3. 2022.

U petak, 4. ožujka 2022. godine učenicima 7.b razreda u posjet na Sat razrednika došla je predstavnica udruge “Žmergo” Diana Kovačić koja predstavlja očuvanje okoliša. U svrhu očuvanja okoliša učenici su pogledali prezentaciju koja je predstavljala koliko štetnih plinova ispuštamo u energiju korištenjem električnih uređaja i prijenosom podataka. Učenici su naučili što znači digitalni otpad i razliku između digitalnog i električnog otpada. Također, sudjelovali su u očuvanju okoliša tako što su imali 5 minuta da očiste svoje pametne telefone od nepotrebnih slika, aplikacija i datoteka. Uspjeli su očistiti čak 39 gigabajta nepotrebnih datoteka. Radionica nam je svima bila jako poučna i korisna.