Autor: Marijana Mavić, 8. 3. 2022.

Čakavčići Volosko pod mentorstvom učiteljice Gordane Jedriško Popeškić svake godine šalju literararne radove na čakavskom izričaju na  natječaj “ Čakavčići pul Ronjgi “.

Tako je rad učenice Martine Grozić dobio ekološku nagradu za pjesmu„ Voda“. U

Rad učenika Erika Golubovića „ Zimski dan“ ušao je u uži izbor, a radovi učenika Krune Brguljana Rote „ San se zajubil“, Erika Stankovića Tresoglavića „Ah ta jubav“ i učenica Emme  Dessardo „Bura va Opatije“ i „Kako ja slavin Božić“, Martine Grozić „Moj snješko“, Emme Jelovice „ maškare“, Eny Šušak „ Božić va mojoj fameje“ i „Proleće“  i Gaie Tomažić „Božić prihaja“ i „Moj pas Snow“ tiskani su istoimenoj zbirci.

Na natječaju je pohvaljen, a u knjižici tiskan i rad učenice Petre Butorac iz 7.b razreda pod mentorstvom Kristine Krapić.