Autor: Marijana Mavić, 6. 3. 2022.

Učiteljica Ivana Dešković oslikala je zid na igralištu škole i poručila učenicima “Znanje je moć”

Igralište OŠ Rikard Katalinić Jeretov u Voloskom dobilo je novi mural. Velika duga, baloni na vrući zrak, knjige, vesela djeca, brojevi i slova samo su neki od motiva na muralu dugačkom 20 i visokom 3 metra. Za ideju i realizaciju zaslužna je učiteljica produženog boravka Ivana Dešković.

“Htjela sam učiniti okoliš naše škole ugodniji učenicima, ali i nama odraslima. Znamo da sve dolazi iz škole, od odgoja, znanja, do prijatelja za cijeli život. Zato sam muralom pokazala kako je znanje moć i da uz knjige i znanje možemo sve. Trudimo se da naši učenici uče na zabavan način. Da imaju osjećaj kako kroz školu lete na divovskim olovkama, baš kao što je oslikano na zidu.” – rekla je kroz osmijeh Ivana.

Ideja se rodila prije godinu dana na aktivu produženog boravka gdje je ravnateljica Milana Međimorec predložila uređenje velikog zida na igralištu. U međuvremenu je u Ivaninu obitelj stiglo četvrto dijete pa je oslikavanje zida došlo na red tek ove zime. Ivani je za cijeli projekt trebalo pet dana, desetak kantica boje i pomoć njene tete Suzi. Svi dijelove oslikanog zida je Ivana sama osmislila kojoj je slikanje dugogodišnji hobi i ljubav. Projekt ne prestaje ovdje, već je u planu oslikavanje ostalih zidova u okolici škole. Kako su ti zidovi manji, oslikavat će ih sami učenici uz pomoć učitelja i učiteljica. Ivana će biti zadužena za ideju novih slika kako bi pratili priču koja je započela na prvom muralu.